Türkiye Bisiklet Federasyonu Logo Tasarım Yarışması

Türkiye Bisiklet Federasyonu yeni logosunu seçiyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından, yarışma federasyonun yeni yüzünü ve yıllar içerisinde gittikçe artan bilinirliğine uygun olarak marka değerini öne çıkaracak özgün bir logo tasarımı bulma hedefiyle duyuruldu. Yeniden tasarlanacak logonun yurtiçinde ve yurtdışında Türkiye algısı oluşturacak, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun bir Türkiye kurumu olduğu vurgulayacak şekilde bir çözümlemeye sahip […]

6. Uluslararası Asansör Tasarım Yarışması

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) ve İFO İstanbul Fuar Hizmetleri A..Ş. tarafından, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) İstanbul Şubesi desteğiyle, Asansör İstanbul Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenmektedir.

“Design Together” Yarışması

Yarışmada bir takımda farklı disiplinlerin yer alması sayesinde yarışmacılar Building Information Modeling sistemiyle çalışıp sektördeki gerçek bir çalışma ortamının provasını yapacaklardır.

THY EPIC Sports Fan

Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük sporseverini 28 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında 7 ülkede 10 spor mücadelesini seyretmeye; Messi ve Drogba ile tanışmaya çağırıyor!

Arkitera İşveren Ödülü 2015

Arkitera İşveren Ödülü'nün temel amacı, mimar ve işverenin kamusal sorumluluklarını göz önünde bulundurarak, nitelikli mimari uygulamaların ortaya çıkarılmasına destek olan işverenleri onurlandırmaktır. İşverenin, kaliteli mimari üretimdeki önemini vurgulamak ve yatırımcıları nitelikli binalar ve kentsel mekanlar inşa etmeye teşvik etmek amaçlanmaktadır.

2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması

Yapılı çevrenin bir parçasını yaratacak ve gelişimine katkıda bulunacak katılımcılardan, dünden bugüne mimarlık alanını etkileyen faktörleri inceleyerek kendi deneyimledikleri bir mekan için 20 yıl sonrasında dair öngörülerde bulunmaları beklenmektedir.