2. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali Başlıyor!

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 10-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında bu yıl 2. kez düzenlenecek olan "Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali" Eskişehir'de gerçekleştirilecek. Gelişen sektörlere destek vermek ve girişimcilerin önünü açmak adına Türkiye'de çizgi film (animasyon) sektörünün ulusal tanınırlığını arttırmak amacıyla düzenlenecek olan etkinlik içerisinde yer alan

Start

10 Mayıs 2016

End

11 Mayıs 2016

Address

Anemon Otel, Bursa-Eskisehir Road 2.km, 26180, Eskişehir   View map

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 10-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında bu yıl 2. kez düzenlenecek olan “Anadolu Animasyon ve Dijital İşler FestivaliEskişehir‘de gerçekleştirilecek. Gelişen sektörlere destek vermek ve girişimcilerin önünü açmak adına Türkiye’de çizgi film (animasyon) sektörünün ulusal tanınırlığını arttırmak amacıyla düzenlenecek olan etkinlik içerisinde yer alan 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması ile ilgili olarak, ulusal ve uluslararası alanda kabul görmüş, animasyon filmlerinin yönetmen, yapımcı ve sanatçıların ağırlanacağı, festivalin amatör ve profesyonel animasyon meraklıların bir araya getirilmesi için önemli bir etkinlik olduğu belirtilmekte.

Yarışma ve festival ile ilgili detaylı bilgilerin etkinlik sitesinden de takip edilebileceği, animasyon ve dijital işler kapsamında yoğun bir programın yer aldığı 2. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali’nde, yerli ve yabancı tasarımcılar, sektöre ön verenler genç yeteneklerle bilgi birikimlerini paylaşacaklar. Atölye çalışmaları, film gösterimleri, tasarım aktiviteleri gibi bir çok bölümün yer alacağı festivalde, öğrenciler de profesyonellerle buluşarak portfolyolarını paylaşabilecekler.

Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Yarışması’na Dair

Başta Eskişehir olmak üzere, TR41 bölgesinde çizgi film (animasyon) sektörünün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını ve rekabet edebilirliğini artırmak, bölgedeki sektör potansiyeline dikkat çekmek amacı ile düzenlenen 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması’nın ödül töreni de festival kapsamında gerçekleştirilecek. Genç yeteneklerin ödüllendirileceği yarışmanın birincilik ödülü 25.000 TL, ikincilik ödülü 20.000 TL, üçüncülük ödülü 15.000 TL, öğrenci özel ödülü ise 5.000 TL olacak.

MORE DETAIL

Website

http://www.anadoluanimasyon.com/

Bir cevap yazın