Ytong Mimari Fikir Yarışması: "Şehirden Uzak"

Başlangıç Tarihi: 02 Ekim 2017 Bitiş Tarihi: 04 Aralık 2017 Seçici Kurul Toplanması: 22 Şubat 2018 Sonuç Bildirim Tarihi: 01 Mart 2018 Ytong Mimari Fikir Yarışması: "Şehirden Uzak" Ytong Mimari Fikir Yarışması uzun zamandır süregelen geleneğini sürdürüyor ve bu yılda yeni yarışmasıyla takipçilerini bekliyor. Yarışma bu yıl ana fikir olarak

Start

2 Ekim 2017

End

4 Aralık 2017

Başlangıç Tarihi: 02 Ekim 2017
Bitiş Tarihi: 04 Aralık 2017
Seçici Kurul Toplanması: 22 Şubat 2018
Sonuç Bildirim Tarihi: 01 Mart 2018

Ytong Mimari Fikir Yarışması: “Şehirden Uzak”

Ytong Mimari Fikir Yarışması uzun zamandır süregelen geleneğini sürdürüyor ve bu yılda yeni yarışmasıyla takipçilerini bekliyor. Yarışma bu yıl ana fikir olarak “Şehirden Uzak” ana başlığıyla kentleşmeyi ele alıyor. Yarışmada yardımcı fikir ise şehir dışı alanların özünün dışına çıkarak “Şehirleşmesi” ele alınacak ve katılımcılardan bunu yorumlamaları, tekrar özüne nasıl dönebileceğini bulmaları ve kurgulamaları isteniyor.

Yarışmaya konu olacak fikirlerin işleyişinin şu şekilde olması isteniyor;

  • Ana fikre konu olacak bir yer belirlenmesi.
  • Belirlenen yerdeki sorunun tarif edilmesi.
  • Soruna yönelik bir çözüm üretilmesi.

Yarışmacılar yer, sorun ve çözüm konusunda serbesttirler. Yarışmaya bir ekip olarak katılım sağlanabilir. Kurum mimarlık, inşaat, sosyoloji, ziraat, veterinerlik, gıda vb. alanlardan kişilerin bir arada çalışmalarını tavsiye ediyor.

Ytong Mimari Fikir Yarışması: “Şehirden Uzak” Başvuru Şartları

Yarışmaya katılım birey veya ekip olarak sağlanabilir. Ekip olarak katılımda kişi sayısı maksimum 3 olabilir. Ekip olarak katılımlarda bir ekip başı gereklidir. Ekip başı olarak seçilecek kişinin mimar, kentsel tasarımcı veya bölge plancısı olması gerekmektedir. Yarışmaya başvuracak katılımcıların en geç 04 aralık 2017 tarihine kadar www.ytongakademi.com adresinden kayıt olmaları, kayıt işleminin bir parçası olarak gerekli bilgileri girmeleri ve projelerini yüklemeleri gereklidir. Yarışmaya katılım için katılımcılar Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor.

Ytong Mimari Fikir Yarışması: “Şehirden Uzak” Ödülleri

Ytong Mimari Fikir Yarışmasında kazanan sayısı jürinin değerlendirmeleri sonucu 3 adet olarak belirlenmiştir. Yarışmanın ödülü ise 3 gün 2 gece Venedik Mimarlık Bienali Gezisidir.

Bir cevap yazın